Stáří je smutné. Ne proto, že přestávají všechny radosti, ale proto, že přestává naděje.

Životopis Sarah

21. září 2006 v 15:28 |  Sarah Michelle Gellar
Sarah Michelle Gellar
Dotazník
Datum narození: 14.4.1977
Místo narození: New York, USA
Znamení: Beran
Barva vlasů: tmavě hnědá
Barva očí: zelená
Oblíbené
Barva: červená
Jídlo: sushi, těstoviny
Herec/herečka: Tom Cruise, Nicole Kidman
Mazlíčci:Maltézský terriér Thor
Záliby: Procházky se psi, hraní deskových her, čtení.
Sport: bruslení, potápění
Tetování: Čínský symbol (záda), srdce a dýka (kotník), starověký čínský nápis znamenající štěstí (levá kyčle), dvě vážky (dole na zádech) .
Patří k těm nejvíce pracovitým herečkám a sama přiznává, že je vorkoholik. Byla objevena jedním agentem když jí byli čtyři roky v místní restauraci, o pár týdnů později dostala první zakázku a to na film "An Invasion of Privacy". Také hrála ve spoustě reklam (zhruba 100). Zahrála si v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové v televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "YoungerLeadingActress".

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Ucházela se o roli Cordelie, ale dopadlo to líp a dostala roli Buffy. Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.
V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr. Poté se vzali a žijí spolu už 3 roky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama